Hakkımızda

1977 yılında 300 m2'lik bir alanda kurulan Mensan Menteşe şu anda 2000 m2'nin üzerinde bir alanda hizmet vermektedir. Türkiye'de ahşap ve plastik pencerede çift açılım sistemini ilk üreten firma olmanın gururunu taşımaktadır. Türkiye ve Almanya'da tasarlanmış modern makine, ekipman ve uzman kadrosu ile kalıcı bir kurum yapısı ve garantili bir marka oluşturmuştur.

İmalat hayatına mobilya menteşeleri üreterek başlayan firmamız daha sonra kapı ve pencere menteşeleri imalatı ile pazarda önemli bir yer tutmayı ve marka oluşturmayı başarmıştır. 1994 yılında limited şirket unvanı alan firmamız yeni pazarlar ve yeni müşteriler edinmek üzere; savunma sanayi, otomotiv, makine, raylı sistemler ve bilumum endüstriyel alanlarda hizmet veren ülkemizde yerleşik birçok firma ile ticari irtibat kurmuştur. Son zamanlarda endüstriyel pazara yönelik ürün geliştirme ve üretimi için odaklanan firmamız, altyapısını bu amaçla en iyi şekilde geliştirmiş ve müşteri taleplerine göre istenilen kalitede menteşe üretimi gerçekleştirmektedir. Firmamız, prensiplerinden ödün vermeyerek ulaştığı kalite sayesinde büyük beğeni toplamış, kısa süre içinde yurt çapında geniş bir alana yayılmıştır. Üretim çeşitlerimiz her geçen gün artmakta, kalitemiz yükselmektedir.

Her türlü kapı, kapak ve pencerelerin görünmez kahramanlarından birinin de menteşe olduğu fikriyle; menteşenin gerek işlev gerekse maliyet olarak önemini daha iyi anlamış bulunmaktayız. Bu sebeple en iyi kaliteyi en uygun fiyatlarla sunmak için çalışıyoruz. Mensan Menteşe, ilklerin temsilcisi ve çevreye duyarlı teknolojisi ile büyüyen pazar ihtiyaçlarını karşılamayı amaç edinmiş olup, insana ve geleceğe yatırıma devam etmektedir. AR-GE çalışmalarımız da aralıksız sürmektedir.